Facebook NK Twitter

Zima nad morzem

Kto by pomyślał, aby jechać zimą nad morze? A jednak każdego roku coraz więcej osób przekonuje się, że warto zobaczyć Bałtyk zimą. Jest to niezwykły czas nad morzem i jakże odmienny od lata. Piasek pokryty białym puchem, o zamarznięty brzeg rozbijają się gęste od drobinek lodu fale, a do brzegu przybijają niesione przez morze kry. Czasem Bałtyk zamarza niemal po horyzont, innym razem wygląda jak łaciate pole, usiany krami wszelkiej wielkości. Innym znów razem trafiają się cieplejsze zimy, a nie przesłonięty śniegiem piach zamarza tworząc idealną nawierzchnię do wycieczek rowerowych wzdłuż  plaży. W niektórych miejscach tworzą się gładkie lodowe zatoczki, po których można jeździć na łyżwach. Krajobraz zimowy nad morzem zmienia się – od księżycowego po niemal arktyczny. Zima nad morzem jest spokojna i cicha. To wspaniały czas na wyrwanie się choćby na weekend z pędu życia miejskiego, na wyciszenie się i pełen relaks. Spacery po białej plaży, na powietrzu nasyconym jodem, mają zdrowotną moc i pozwolą Państwu odetchnąć od codziennych stresów. Bałtyk zimą jest wyjątkowo piękny.

O tej porze roku ceny są niższe niż w sezonie letnim, nie ma też takich tłoków. Co prawda nie popływacie Państwo w Bałtyku, ale niektóre obiekty posiadają baseny z podgrzewaną wodą, które z pewnością umilą czas i rozgrzeją po długim spacerze. Niezmiennie, także zimą, można skosztować wyśmienitą rybę podawaną na wiele sposobów w lokalnych restauracjach, a grzane wino będzie doskonałym zwieńczeniem orzeźwiającego dnia.

Zima to czas, który ze względu na wzmożone, zdrowotne działanie jodu, upodobali sobie sportowcy przyjeżdżający nad Bałtyk na obozy i zgrupowania. Dla chcących spędzić czas nieco aktywniej czekają sale gimnastyczne, siłownie i inne obiekty sportowe.  Dla amatorów narciarstwa biegowego czeka wyjątkowa trasa w jaką zamienia się plaża. Polecamy zabrać ze sobą biegówki!

Szczególnie polecamy Wybrzeże Rewalskie, dalekie w tym okresie od zgiełku dużego miasta. Warto zobaczyć Pobierowo zimą, Rewal zimą, Trzęsacz, Niechorze czy Pogorzelicę i Pustkowo.